Волинь – багатонаціональний край, – Гунчик
Представників ОБСЄ перш за все цікавило, чи дотримуються права національних меншин у нашому краї, чи немає конфліктів на цьому ґрунті.
Володимир Гунчик підкреслив, що на Волині панують високопатріотичні настрої, її мешканці ;мають різне етнічне коріння, однак цей фактор ніколи не був визначальним у відносинах.
«Окрім того, зараз в області проживає понад тисяча переселенців зі Сходу України та Криму. І наші краяни всіляко допомагають цим людям, не зважаючи на їх національність та віросповідання, налаштовані до них позитивно», - зауважив він.
«Позиція обласної влади – ми не ділимо нікого за національностями та вірою. Це - волиняни», - зазначив голова облдержадміністрації.
Голова облдержадміністрації звернув увагу представників ОБСЄ, що час від часу, окремі сили ;в регіоні намагаються розпалити міжетнічну ворожнечу для підвищення власного рейтингу та піару. Однак,за його словами, волиняни розуміють, хто і з якою метою здійснює це, тому ;широкого резонансу в громадськості такі дії не отримали.
«Політичні сили, ідеологія яких вже відживає себе, намагаються хоч якось зачепитися в інформаційному просторі краю. Для цього вони й роблять провокативні заяви чи дії, заради власних амбіцій намагаються збурити суспільство», - розповів він.
«Українці вміють правильно дати оцінку ситуації – де є заклики до миру, а де – до агресії. І ми розуміємо, що не російський народ є джерелом агресії щодо нашої держави. Росіяни теж страждають від амбіцій окремих політично заангажованих сил. І по обидва боки кордону сьогодні плачуть матері», - підкреслив Володимир Гунчик.
«Політика Президента України Петра Порошенка спрямована на донесення до пересічних росіян цієї аксіоми – без вашої підтримки, розуміння істинного стану речей, мирного руху всередині Росії Україна не зможе зупинити агресію окремих політиків, яка нині розриває її», - наголосив він.
Голова облдержадміністрації також акцентував, що нині в регіоні триває активна робота, спрямована на протидію інформаційній війні, яка ведеться антиукраїнськими силами: «Посилена увага – інформаційній безпеці. Ми розуміємо необхідність донесення до людей об’єктивної точки зору про події в державі».
Своєю чергою представники ОБСЄ відзначили, що на Волині налагоджена тісна взаємодія влади ;з нацменшинами. Відтак і моральний клімат в регіоні – позитивний та налаштовує до подальшої співпраці.