Лучани вшанували пам’ять Михайла Грушевського
Вшанувати пам’ять важливої постаті в українській історії прийшло близько семи десятків лучан із квітами. На площі було чимало молоді.
Першими вінки до пам’ятника поклали юнак та юнка у національних строях. Далі - представники міської та обласної влади, громадських організацій, пересічні лучани.
Перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук наголосив присутнім на важливості постаті Михайла Грушевського.
Довідка «ВП»
У сучасній українській спільноті існує міф про Грушевського — президента УНР, запроваджений Дмитром Дорошенком. Міф прижився в публіцистиці й у науковій літературі. Тільки у вересні-жовтні 2004 чимало друкованих і електронних ЗМІ знову розтиражували «президентство» Грушевського.
З погляду формального, юридичного, а відтак і наукового, Грушевський не був президентом Української Народної Республіки. Такої посади в УНР не існувало, також її не передбачала Конституція, яка була ухвалена в останній день функціонування Центральної Ради. Невідомий жодний акт, учинений Грушевським як президентом УНР.
Водночас кваліфікація Грушевського «президента Ради» була тоді досить поширеною, особливо в газетних публікаціях. Це ймовірно пов`язане з тим, що ще одне значення слова президент — голова. Зокрема, Грушевський послуговувався візиткою, де був напис французькою мовою «President du Parlament D`Ukraine» (президент парламенту України — тодішній відповідник сучасного Голови Верховної Ради України), а також пізніше підписувався «бувший президент Української Центральної Ради». В протоколах засідань Ради він називався українським словом «голова». Таким чином, Грушевський був не головою УНР, а головою Центральної Ради УНР. Найповніший реєстр усіх, хто титулував його президентом, склав історик Павло Усенко у праці «Чи був Михайло Грушевський президентом України?».