На Волині навчали міліцейських експертів наданню першої меддопомоги
Тож до працівників Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру УМВС України у Волинській області завітав лікар сектору охорони здоров’я УМВС Анатолій Бжезицький, який пройшов спеціалізовану підготовку із надання першої медичної допомоги на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського.
У рамках навчального процесу він ознайомив співробітників центру із принципами надання першої медичної допомоги при серцево-судинних порушеннях, охарактеризував поняття та ознаки клінічної смерті. Також співробітники НДЕКЦ ознайомилися із комплексом заходів щодо надання допомоги потерпілим при утопленні та постраждалим у ДТП та засвоїли правила транспортування осіб, які отримали травми різного характеру.
- Ефективність відновлення життєво важливих функцій багато залежить від того, чи правильно і вчасно людині надано першу допомогу. За цих умов у 85-92 відсотках випадків людину можна врятувати. Якщо серцево-легенева реанімація проводиться невчасно або неправильно, тоді за клінічною смертю наступає біологічна, тобто виникають необоротні зміни в органах і тканинах, – наголосив Анатолій Володимирович.
Згодом експерти Центру застосовували теоретичні знання на практиці. Зокрема із використанням манекенів відпрацьовували правила здійснення серцево-легеневої реанімації – штучної вентиляції легень і техніки проведення закритого масажу серця.
- Умови сьогодення вимагають від кожного співробітника міліції вміння орієнтуватись у надскладних умовах, а також в отриманні базових знань із надання першої медичної допомоги та їх правильного і дієвого застосування. Теоретичні навики дають можливість успішно виконувати роботу на практиці. Правоохоронці повинні вміти кваліфіковано надати першу медичну допомогу постраждалим, особливо у нестандартних ситуаціях, – прокоментував важливість таких занять начальник НДЕКЦ УМВС України у Волинській області полковник міліції Юрій Станкевич.