Гунчик звернувся до Адміністрації Президента з приводу захисту бійців
У понеділок, на оперативній нараді голова облдержадміністрації повідомив, що до нього надійшли листи від Правого сектору Волині та громадської організації «Автомайдан України» з проханням посприяти у наданні матеріальної допомоги родинам загиблих в зоні АТО, які воювали у складі добровольчих формувань.
«Сьогодні на законодавчому рівні ще не затверджено програму підтримки учасників АТО з добровольчих ;підрозділів. ;Однак, є рішення РНБО – підтримувати родини, де є загиблі», - зауважив Володимир Гунчик.
Нині, відповідно до чинного законодавства, право на статус учасника бойових дій та відповідні пільги мають військовослужбовці (військовозобов’язані та резервісти), працівники ЗСУ, Національної гвардії та інших військових формувань, які ;захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції та члени їх сімей. Однак, поряд із військовослужбовцями за незалежність України воюють ;добровольчі загони та батальйони.
«На сьогодні «добровольці», з числа яких були сформовані спеціальні підрозділи територіальної оборони, не мають чітко визначеного юридичного статусу, у зв’язку з чим залишаються соціально незахищеними», - йдеться у листі.
Відтак облдержадміністрація просить ;пришвидшити внесення змін до Закону України ;”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та підзаконних актів щодо визнання солдат добровольчих батальйонів учасниками бойових дій.
Також, у зверненні йдеться про визначення права військовослужбовців та членів їх сімей на отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності. Це можна зробити ;лише шляхом внесення ;змін та доповнень до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.