Україна – між Ганою і Марокко: таке життя
Розташувавшись між Ганою (81 місце) і Марокко (83), Україна продемонструвала найгірший результат у Східній Європі. Згідно з результатами дослідження, в країні суттєво погіршилися можливості та показники здоров`я літніх українців.
У трійку найкращих країн для літніх людей увійшли Швейцарія (3 місце) та Швеція (2) на чолі з Норвегією. За ними йдуть Канада (4) і Німеччина (5). США і Великобританія зайняли восьму та одинадцяту позиції відповідно.
Росія перемістилася з 78-го на 65-е місце, де розташувалася між Білоруссю (64) і Парагваєм (66). З пострадянських країн найвищий рядок рейтингу зайняла Естонія, що розмістилася на 20-й позиції. За нею йдуть Грузія (28 місце), Латвія (35), Вірменія (40), Киргизія (49), Литва (60), Таджикистан (61) і Молдова (74).
У першій двадцятці цього року відбулися зміни: у ній з`явилися Ізраїль (18) і вище згадана Естонія. Країни з топ-20 в першу чергу відрізняються високим ВВП на душу населення, значним рівнем пенсійного забезпечення, медичних послуг і наявністю підтримуючого соціального середовища.
Усього до списку увійшли 96 країн. Найгіршою країною для літніх людей став Афганістан, що зайняв останній рядок рейтингу.
Дані глобального індексу AgeWatch основані на чотирьох параметрах, які є, на думку дослідників, ключовими компонентами благополучного життя літніх людей: доходах, охороні здоров`я, зайнятості та освіті, а також створенні сприятливих умов.