У Луцьку презентували креативну стратегію розвитку міста
Презентація стратегії відбулась у Палаці культури Луцька 7 жовтня, - інформує ВолиньPost.
Акцент у розробці стратегії розвитку, за словами голови ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» Петра Гоцелюка, робили на туризмі та ІТ–технологіях.;
Зокрема у місті планують запровадити кодування історичних пам’яток за допомогою табличок із QR-кодами. Це зображення міститиме у собі інформацію про об’єкт, на який воно вказує.
«Маючи спеціальну програму на телефоні, цей код можна розшифрувати. Це буде кращим рішенням, аніж ті таблички, які є зараз на пам’ятних спорудах. Коди будуть дешевшими за таблички, і у них можна запрограмувати будь-яку мову світу»,- зазначив Гоцелюк.
Стратегію розвитку міста формували на основі проектів, які розробили студенти волинських вишів. Петро Гоцелюк зазначив, що ідеальним варіантом розробки стратегії стала б співпраця влади, громади і бізнесу.
«Сьогодні молодь мислить креативно. Наша організація не так давно провела конкурс проектів, які спрямовані на розвиток Луцька. Зокрема ключовою темою для міста є облаштування велодоріжок. Це не нова тема для міста, але її ніяк не можуть запровадити», - заявив голова ВОГО «Асоціація регіонального розвитку».
Гоцелюк запевнив, що для того, аби запровадити нові програми розвитку міста, непотрібні великі кошти. Він навів приклад Львова та Вінниці. За його словами, місто Лева будувало велодоріжки за міжнародні кошти, а у Вінниці міська влада за допомогою фарби малювала велосипедну розмітку.
«У нашій стратегії вже є позначені вулиці, на яких доцільно будувати велодоріжки. Також неодноразово ми пропонували владі міста під час ремонту тієї чи іншої вулиці включати велосипедні доріжки до проекту», - розповів Гоцелюк.
Одним із пунктів стратегії розвитку є проект «Містечко креативу». Його розробила луцька студентка, яка запропонувала із найбільш відвідуваних закладів міста зробити туристичні об’єкти.
«У цьому проекті наведено чимало прикладів зі Львова. Зокрема «Краївка» стала символічним туристичним об’єктом, яка має свої легенди і традиції. Такі заклади мають бути магнітами для туристів»,- зауважив Петро Гоцелюк.
Довідка "ВП":;
QR-код — матричний код (двовимірний штрих-код), розроблений і представлений японською компанією «Denso-Wave» в 1994 році. Абревіатура QR похідна від англ. quick response, що перекладається як «швидка відповідь». Основна перевага QR-кода — це легке розпізнавання сканувальним обладнанням (в тому числі й фотокамерою мобільного телефона), що дає можливість використання в торгівлі, навиробництві, в логістиці.