Юні політологи відвідали Луцьку міськраду
Протягом трьох годин студенти-політологи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки встигли ознайомитись з роботою виконавчих органів Луцької міської ради, побачити в яких кабінетах працюють міські чиновники, безпосередньо познайомитись з керівниками ключових структурних підрозділів міськради, а також дізнатись про послуги, які можуть отримати мешканці міста в луцькому ЦНАПі. «Екскурсоводами» для них виступили заступник Луцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади, керуючий справами виконавчого комітету Юрій Вербич та громадський діяч Михайло Шелеп.
Відправною точкою «екскурсії» став зал засідань Луцької міської ради. Майбутні політологи отримали можливість відчути себе в ролі депутатів, розмістившись у депутатських кріслах в сесійній залі. Михайло Шелеп розповів присутнім про кількісний склад міської ради, про роботу депутатів на сесіях та технічні можливості і переваги системи «Віче», за допомогою якої обранці громади голосують за той чи інший проект рішення під час сесії.;
Юрій Вербич детальніше розказав про регламент та порядок проведення пленарних засідань сесій Луцької міської ради, про можливості участі мешканців міста у засіданнях сесій ради та про діяльність виконавчого комітету Луцької міської ради.
«Найважливіші питання життєдіяльності міста вирішуються в цьому залі. Луцька міська рада – це п’ятдесят депутатів, які мають свій регламент роботи, де чітко зазначено всі норми та правила їхньої поведінки в сесійному залі. … Ті люди, які чекають розгляду своїх питань, мають можливість спостерігати за перебігом сесії у приміщенні перед сесійною залою, де розміщений екран, що транслює засідання в он-лайн режимі. Лучани, при бажанні, мають право висловити свою думку під час сесії за згодою депутатів», - зазначив Юрій Вербич.
Знайомство із умовами роботи працівників міськради продовжилось у робочих кабінетах Луцького міського голови Миколи Романюка, першого заступника міського голови Святослава Кравчука, заступників міського голови Юрія Вербича та Тараса Яковлева, а також секретаря Луцької міської ради Сергія Григоренка. Попри те, що жодного з керівників на робочому місці студенти не застали, із розповідей Юрія Вербича учасники заходу дізналися про напрямки роботи кожного посадовця.
На продовження «екскурсії» майбутні політологи познайомились та поспілкувались з керівниками ключових відділів, управлінь та департаментів Луцької міської ради. Зокрема, начальник Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Віра Кудрявцева розповіла присутнім про міста-партнери Луцька та співпрацю між ними в рамках проектної діяльності. Начальник Управління економіки Любов Ковпак розказала про специфіку роботи даного підрозділу та закликала студентів долучатися до розробки програми розвитку міста до 2020 року. Завдяки начальнику Відділу Державного реєстру виборців Наталії Гальченко присутні перевірили, чи включені вони до списку виборців та дізнались про можливість голосувати не за місцем прописки. Про підтримку молодіжних проектів та співпрацю з молодіжними громадськими організаціями розповів детально начальник Відділу у справах сім’ї та молоді Олексій Веремійчик, а про проблеми транспортної системи Луцька та можливості відслідковувати рух маршруток у місті за допомогою системи «МАК» - начальник Управління транспорту та зв’язку Анатолій Митронюк.;
Останнім пунктом призначення «екскурсії» став Департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку». Його керівник Лариса Карп’як ознайомила студентів з послугами, які можуть отримати мешканці міста в даному структурному підрозділі Луцької міської ради, а також розповіла про основні здобутки та досягнення новоствореного Департаменту.;
Підсумки знайомства молоді із роботою місцевого самоврядування в Луцьку були підведені в залі засідань ЦНАП. Представники виконавчого комітету Луцької міської ради запросили студентів на стажування та закликали їх після закінчення навчання влаштовуватись на роботу у структурні підрозділи міськради.