«Обов’язок кожного волинянина – відстояти інтереси 51-ої ОМБ», – волинські нардепи Івахів та Єремеєв
Нагадаємо, що 8 жовтня волинські парламентарі ініціювали зустріч представників особового складу 51-ої бригади з Президентом України. Про результати цієї зустрічі народні депутати, бойові офіцери та солдати розповіли під час прес-конференції для волинських ЗМІ.
Так, Ігор Єремеєв розповів, що 51-а окрема механізована бригада – історична, адже була сформована ще за часів Радянського Союзу і є найбільшим підрозділом української армії. У ній налічується аж 4700 бійців, більшість із яких – волиняни.
Нардеп переконаний, що за час проведення АТО на Сході держави кожна сім’я на Волині так чи інакше допомагала бійцям цієї бригади, а військові своєю чергою – гідно поводились на полі бою, захищаючи Україну від ворога.
«Коли з’явились звинувачення з вуст деяких генералів, що, мовляв, є випадки, коли ця бригада підвела в боях, ми вважаємо за обов’язок для кожного волинянина – відстояти інтереси нашої 51-ої ОМБ. Тому народні депутати від Волині - Степан Івахів, Ігор Єремеєв та Сергій Мартиняк підготували звернення до Президента України з проханням зустрітись та відверто обговорити цю ситуацію й отримати можливість провести чесне розслідування», - зазначив народний обранець.
Його колега Степан Івахів розповів, що волинські нардепи ще з травня цього року разом із волонтерами опікуються 51-ю бригадою. Протягом цього часу постійно з’являлись питання, які слід було вирішувати негайно: «Якщо в травні це були бронежилети та тепловізори, в серпні - цифрові кодовані радіостанції та протикомулятивні решітки на бронетехніку, то у вересні – допомога пораненим та сім’ям загиблих, визволення полонених. У жовтні ж ми зіштовхнулися з новим викликом для наших хлопців – це питання збереження честі нашої 51-oї бригади», - зазначив Степан Івахів.
І додав, що, коли приїздили із забезпеченням для бригади в зону АТО, то бачили, як мінялись хлопці, як ріс їхній бойовий та патріотичний дух. Вони мінялися на очах.
«Після зустрічі з ними гордість брала, - сказав нардеп. - І я питав себе: а наскільки я міцний? Вони відповідально ставились до своєї роботи, вдосконалювали свої навички. Вони, а не Міністерство оборони чи кабінетні генерали (як їх зараз називають), боронили нашу країну та проливали кров».
Степан Івахів зауважив, що лишень близько трьох сотень чоловіків нараховував кадровий склад 51-ої бригади до початку проведення антитерористичної операції, більше чотирьох тисяч бійців були мобілізовані за лічені дні, їхня підготовка перед відправленням в зону бойових дій теж тривала недовго. Після подій під Волновахою військових 51-ої бригади розкидали по різних частинах і, коли ті робили якісь помилки, винними завжди вважали саме «новачків», а не командування тих бригад, до яких приквартирували бійців 51-ої. Бо саме командири віддавали накази, тож саме вони й повинні нести відповідальність за свої накази, а не рядові солдати.;
«З вуст тих, хто стояв на передовій, завжди звучатиме правда», - наголосив Івахів, пояснюючи, чому на зустріч з главою держави запросили представників багатостраждальної бригади.
«Якщо почути весь негатив, який ллється на нашу бригаду, можна зробити висновок, що в нас щось було не в порядку. Все, що відбувається навколо імені цієї бригади - це моя особиста трагедія”, - наголосив підполковник Микола Капінос, командир першого механізованого батальйону 51-ої ОМБ.
Офіцер каже, що звідусіль на адресу військовослужбовців ллється негатив, натомість про їхні здобутки чомусь забувають. Так, за його словами, бійці 51-ої бригади допомагали охороняти державний кордон в районі Новоазовська, саме завдяки цим бійцям у мешканців Маріуполя змінилось ставлення до української армії. «Мені до цих пір дзвонять місцеві мешканці тих населених пунктів, які зараз знаходяться під контролем ДНР і кажуть, що «при украинцах было лучше, украинцы машины не отжимали и магазины не грабили», - ділиться Микола Капінос.
Окрім цього, він наполягає, що саме бійці його бригади разом із десантниками та спецпризначенцями штурмом взяли Савур-Могилу, однак у жодних ЗМІ про це не згадується.
Начальник медичного пункту, старший лейтенант медичної служби Олександр Серватович розповів, що під час зустрічі з керманичем держави намагався донести йому, що військові 51-ої бригади – не алкоголіки, втікачі чи зрадники. Більшість із них – це герої, які протягом шести місяців щодня робили подвиги. На думку Серватовича, зустріч пройшла недаремно і він вважає перемогою, що їм вдалося переконати Президента зберегти усі здобутки 51-ої ОМБ – офіцерський та кадровий склад, який півроку воював за Україну, її прапор, нагороди та всю історію підрозділу.
«Ніхто не думав, що це буде така страшна війна, а війна там пекельна. Це визнають навіть люди, які були пройшли 6-7, а то й більше місій. Ці офіцери кажуть, що порівняно з тим, що вони бачать зараз, їхній попередній досвід - це були просто прогулянки. Це війна не просто стрілкової зброї, а війна зброї високоточної та артилерії. Подекуди сторона противників, на мою думку, проводить навіть випробування нових видів зброї», - наголосив начальник медичного пункту.
Солдати та офіцери подякували народним депутатам Степану Івахіву та Ігорю Єремеєву за те, що вони протягом всього цього часу опікувалися бригадою і в найскладніші часи стали на захист волинських військових. Зустріч із Президентом, яку влаштували депутати, була вкрай важливою і стала початком відновлення справедливості щодо 51-ї бригади.
Наприкінці прес-конференції Степан Івахів розповів, що нещодавно відвідав місце розташування 51-ї бригади у Володимирі-Волинському й мав можливість на власні очі побачити побутові умови військової частини.
«Попереду зима, казарми в бідовому стані. Вирішили в першій казармі протягом двох тижнів зробити ремонт. Якщо є охочі волиняни, які мають статки і можливості, щоб також взяти в цьому участь, звертайтесь до командира частини Володимира Яцківа чи волонтерів Ковельського центру допомоги бійцям АТО», - підсумував нардеп.