На Волині правозахисники допомагатимуть переселенцям із Криму та зони АТО
Проект впроваджується у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, ;Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.. Його реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у співпраці з 11 потужними регіональними неурядовими організаціями.
На Волині проект реалізовується у співпраці з Волинською обласною організацією Спілки юристів України, яка є членом ;Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги, ;дистанційним центром безоплатної правової допомоги при Волинській обласній бібліотеці імені Олени Пчілки та юридичною клінікою «Ad Astra» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
В рамках проекту внутрішніх переселенців інформуватимуть через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Також кваліфіковані юристи надаватимуть первинну і вторинну правову допомогу, зокрема: консультацій, в тому числі ;через Skype, готуватимуть правові та процесуально-правові документи та, за необхідності, в окремих випадках, представлятимуть інтереси людей у судах.
Основними цільовими групами проекту є внутрішньо переміщені особи (ВПО), які були вимушені залишити окуповані території та зону бойових дій, а також громадські активісти, які опікуються проблемами внутрішніх переселенців, або які самі зазнали переслідувань через свою громадську або професійну діяльність на окупованих територіях.
«Трагічні події на сході країни та зовнішня окупація призвели до широкого поширення випадків порушення прав громадян, – розповідає виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Віталій Місяць. – Багато наших громадян, в тому числі представники вразливих груп, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, або через загрози насильства і переслідувань, змушені покинути свої оселі і шукати притулку в інших регіонах України. На жаль, більшість внутрішньо переміщених осіб в Україні досі не мають можливості реалізувати свої права. Багато з них втратили все, включаючи домівки, документи, засоби існування та навіть зв’язки з членами своїх сімей. Деякі громадяни втратили робочі місця, інші були позбавлені законних пільг та послуг, окремі зазнали майнових збитків. Найтрагічнішими є випадки, коли люди були поранені та втратили життя. Тому одним із завдань проекту є всебічна правова підтримка постраждалих осіб».
З приводу реалізації даного проекту у Волинській області Голова Волинської обласної організації Спілки юристів України зазначив: «Проблеми, які покликаний вирішити даний проект, актуальні і для Волинської ;області. Як вбачається з офіційних джерел, ;нині в область прибули 215 вимушених переселенців з Криму. ;Із Донецької й Луганської областей ;на Волинь прибуло біля 1300 чоловік. Втім, ця цифра - не стабільна, адже майже щодня їх кількість збільшується на 10-20 людей. Але це ;лише ті люди, які звернулися в будь-які органи державної влади, але є й ті, які нікуди не зверталися, але проживають на Волині. Нашим завданням є мінімізувати їх правові проблеми та допомогти людям захистити їхні права. Тому наша організація, яка є членом ;Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги, долучається до активної реалізації цього проекту у Волинській ;області».
Нагадаємо, що на сьогодні в рамках реалізації проекту можна отримати безоплатну правову допомогу, у приймальні Волинської обласної організації Спілки юристів України в місті Луцьку : вул. Словацького,30, ( 1 поверх) , ;тел. (0332) 24-94-14, ;050-666-45-79, 066-55-85-185, або направити запитання по електронній пошті: vitalina.lutsk@gmail.com.
Дні прийому громадян: щодня ( крім суботи і неділі) з 09:00 до 18:00.
Також правову допомогу з цих питань можна отримати в юридичній клініці «Ad Astra» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки за адресою: 43025, м.Луцьк, вул. Винниченка,30, офіс 13, тел. 050-666-45-79, 066-55-85-185.
Дні прийому: щодня ( крім суботи та неділі) з 15.00 до 18.00.
Крім цього, жителі віддалених громад області зможуть через пункти доступу ;бібліотечних установ ( список , дод. № 1) ;звернутися за правовою допомогою з цих питань до центру дистанційної правової допомоги ;, щовівторка, з 15.00 до 17.00, ; та в режимі Skype зв’язку ;отримати консультацію.
Список пунктів доступу бібліотечних установ області:
Бібліотека-філія с. Зимне , Володимир-Волинський р-ну.
Горохівська центральна районна бібліотека ( вул. Шевченка, 14, м. Горохів)
Іваничівська центральна районна бібліотека ( ;вул. Грушевського, 12, смт. Іваничі)
Камінь-Каширська центральна районна бібліотека ( вул. Ковельська, 31, м.Камінь-Каширський)
Ківецівська центральна районна бібліотека ( вул. Незалежності, 27, м. Ківерці.);
Міська бібліотека-філія для дорослих смт. Цумань ( вул. Мирна, 2, смт. Цумань, Ківерцівський)
Ковельська центральна районна бібліотека ( вул.С.Бандери, 2, м. Ковель )
Локачинська центральна районна бібліотека ( вул.Незалежності,1, смт.Локачі)
Торчинська селищна бібліотека для дорослих (Незалежності, 35, смт. Торчин, вул., Луцький р-н.)
Любешівська центральна районна бібліотека (вул. Незалежності, 50, смт. Любешів)
Любомльська центральна районна бібліотека (вул. Червоної Армії, 2, м. Любомль )
Маневицька центральна районна бібліотека (вул.Незалежності, 18, смт. Маневичі)
Ратнівська центральна районна бібліотека (вул.Центральна, 31а, смт. Ратне ;)
Рожищенська районна бібліотека для дітей (вул.Незалежності, 59, м. Рожище)
Старо-Вижівська центральна районна бібліотека ( пл. Миру 4, смт. Стара Вижівка)
Гурійська центральна районна бібліотека (вул. Сагайдачного,1, смт. Турійськ.)
Шацька центральна районна бібліотека (вул. Незалежності, 77, смт. Шацьк)
Володимир-Волинська міська бібліотека для дорослих (вул. Луцька, 105/2, м. Володимир-Волинський)
Луцька центральна міська бібліотека для дорослих (вул. Декабристів, 25, ;м.Луцьк)
Нововолинська центральна міська бібліотека для дорослих (пр. Дружби, 17, м. Нововолинськ)