Як у Луцьку лікують важких опікових хворих
Цей проект реалізується спільно з партнерами з міста Устилуга та польського Ленчна і його загальна вартість становить близько 1 млн 335 тис. євро. Про це повідомляє відділ інформаційної роботи міської ради.
Сьогодні у його рамках в приміщенні Луцької міської клінічної лікарні відбулася міжнародна конференція “Організація надання допомоги постраждалим з глибокими термічними опіками на польсько-українській прикордонній території”. Участь у ній взяли міський голова Микола Романюк, його перший заступник Святослав Кравчук, представники Волинської облдержадміністрації, міста Устилуг, гості з Польщі.
Розпочала захід головний лікар Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич, яка представила учасників заходу та розповіла про порядок роботи.
Вона зауважила, що мета проекту, який почали реалізовувати у березні минулого року, є покращення рівня охорони здоров’я мешканців Польсько-Української прикордонної зони шляхом створення постійної бази для співпраці в області з попередження та лікування глибоких опіків. “Ми хотіли налагодити тісну співпрацю щодо лікування важких опікових хворих. Завдяки проекту, наші спеціалісти мали можливість побувати у Польщі та перейняти досвід своїх колег.
Наших лікарів вразив рівень обладнання опікового центру міста Ленче. Вони мають гелікоптер, спеціалізовані автомобілі та сучасну апаратуру. Це для нас — орієнтир, до чого варто йти”, - зауважила Лариса Духневич.
Головний лікар Луцької міської клінічної лікарні наголосила, що завдяки реалізації проекту вдалося покращити матеріально-технічний стан очолюваної нею установи. За її словами, Волинський обласний опіковий центр, який працює у приміщені лікувальної установи, приймає на лікування важких опікових хворих з усієї області. Нині вони отримали сучасні ліжка, апаратуру та реанімобіль.
Крім того, Лариса Духневич зазначила, що ще одним партнером проекту було місто Устилуг. Вони теж отримали значне матеріальне підкріплення.
Привітав учасників міжнародної конференції й міський голова Микола Романюк, який пригадав, як розпочиналася робота над проектом, як усі переживали чи вдасться отримати фінансування від європейських структур і чи отримають позитивний результат. “Нині проект знаходиться на завершальній стадії. Під час його реалізації була тісна спіпраця, взаємопідтримка. Ми і наші партнери отримали сучасне обладнання, фахівці змогли перейняти досвід один в одного”, - наголосив він. Міський голова подякував усім причетним до його реалізації.
Микола Романюк зауважив, що місто Луцьк активно працює по програмі “Польща-Білорусь-Україна”. За його словами, місто реалізує сім проектів. Вони стосуються різноманітних сфер, а це: галузі туризму, медицини, культури. Нині ж, ведеться робота над інфраструктурними проектами.
Микола Романюк наголосив, що міська влада активно шукає шлях наповнення бюджету, реалізації різноманітних проектів.
“Завдяки участі у програмі “Польща-Білорусь-Україна” вдалося залучити 1,5 мільйони євро на модернізацію Луцького зоопарку. У міському бюджеті ми б таких коштів навряд чи віднайшли. Нині ми маємо грантові кошти, і уже розпочаті роботи у зоопарку”, - зауважив він.
Також Микола Романюк подякував представникам польської делегації за підтримку України у такий непростий для нашої країни час.
Подякував за запрошення взяти участь у сьогоднішній конференції й керівник Публічного закладу охорони здоров`я міста Ленчна Пьотр Рибак. Зауважив, що вони дуже задоволені співпрацею у рамках реалізації проекту “Транскордонна взаємодія для запобігання і лікування важких випадків опіків на польсько-українському кордоні”. За його словами, це все дало дуже хороші результати. Тож зацікавлені й у подальшій співпраці з українськими партнерами.
Потому заступник головного лікаря Андрій Смольянінов роповів присутнім про деталі реалізації проекту “Транскордонна взаємодія для запобігання і лікування важких випадків опіків на польсько-українському кордоні”. Він зауважив, що напрацьовано спільну стратегію Східно-польським опіковим центром та Волинським обласним опіковим центром у попередженні та лікуванні глибоких опіків, налагоджено тісну постійну співпрацю між опіковими центрами.
Також, за його словами, розроблено «дорожну карту» надання медичної допомоги пацієнтам з термічною травмою по шляху міжнародного сполучення Луцьк-Устилуг-Грубешов-Люблін на території Волинської області. Це дасть можливість покращити якість надання допомоги важким опіковим хворим.
Крім того, завдяки проекту вдалося підсили матеріальну базу медичних установ області. Зокрема, Волинський обласний опіковий центр отримав новий сучасний реанімобіль з повним набором необхідного обладнання та оснащено палату інтенсивної терапії (придбано ванну-каталку для хворих з обширними опіками, спеціальні ліжка для опікових хворих, протипролежневі матраци, док-станції з інфузоматами для програмованого дозованного введення лікарських засобів, дефібрілятор-монітор, монітор стану пацієнта, апарат штучної вентиляції легень та наркозно-дихальний апарат).
Для Устилузської міської лікарні придбано мобільний ренген-діагностичний апарат, портативний ЕКГ-апарат, ультразвуковий інгалятор, 20 функціональних медичних ліжок, протипролежневі матраци, стерилізатори для хірургічного інструментарію, бікси, шафки медичні, столики маніпуляційні.
Окрім того, за словами Андрія Смольянінова, лікарі комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня» брали участь у міжнародній науково-практичні конференції з питань надання допомоги хворим з термічною травмою та пройшли тритижневе стажування на робочому місці у публічному закладі охорони здоров’я міста Ленчна (Польща).
Завідувач Волинським обласним опіковим ценнтром Роман Трач продемонстрував сучасне обладнання, яке встановлено у лікувальній установі в рамках проекту, та реанімобіль.