В одному з музеїв Луцька експонуватимуть етнографічно-екологічну виставку
Виставка є спільним проектом працівників відділів етнографії та природи, мета якого – привернути увагу громадськості до проблем забруднення навколишнього середовища поліетиленовою продукцією; демонстрація альтернативної продукції (еко-сумок) для щоденної екології життя; ознайомлення з ретроспективою народної ноші ХХ ст. та музейними пам’ятками.
Сумка – не просто річ гардеробу, а й виразник матеріальних статків і соціального становища людини.
Сумка – яскравий елемент історичної епохи, як, наприклад, „авоська” чи „кравчучка”.
Сумка – реквізит найрізноманітніших професій і занять (військова, медична, шкільна, спортивно-туристична).
Екологічна сумка – необхідний атрибут суспільної культури життя.
Всі ці аспекти розкриваються на виставці „Нелегка ноша або Все своє ношу з собою”. ;Речові пам’ятки доповнюють підбірки світлин та елементи вбрання певного історичного періоду.
До вашої уваги: навіски, вереньки, кошики, кошелі, вузлики, торбини, мішки, валізи, дорожні чемодани, жіночі і чоловічі вихідні та ділові сумки, господарські сумки з тканини, капрону, ниток, туристичні рюкзаки, ;сумки, створені народними майстрами в етно- та еко-стилі.
Взаємовідносини людини і природи є об’єктом вивчення соціальної екології та етнографії. Вироби майстрів, які популяризують та розвивають народне мистецтво, сьогодні є ;актуальними і необхідними. Поряд з еко-сумками, вони стають головним аксесуаром ХХІ століття.