Сувора правда про «люстраційно-корупційні популістські новації» з уст Семена Глузмана
Семен Глузман вважає, що Українська держава зараз, «у 2014 році проходить тест на свою життєздатність і спроможність. Схоже, проходить успішно, хоча і дуже болісно. На відміну від інших осколків імперії, приречених дуже довго існувати виключно у формі цементуючих конкретну територію жорстоких диктатур. Результати останніх парламентських виборів показали: український народ має шанс побудувати свою власну цивілізовану державність».
Намагаючись відповісти на запитання ;«Чи скоро?», він висловлює переконання , що ;«все тільки починається! Ми повинні засвоїти кілька дуже важливих уроків, без яких побудувати комфортабельну країну неможливо. Оскільки ідеальних політиків в природі не буває (як і ідеальних виборців, втім), необхідно навчитися тиску на владу і контролю за нею».
На думку Глузмана, «особливу увагу в наших особливих умовах слід звернути на тих, хто потрапив у владу на хвилі «люстрації» і «боротьби з корупцією». Тобто тих, хто за логікою законотворення (а вони сьогодні вже законодавці!) повинні негайно скасувати деякі принципові положення української Конституції і кримінального законодавства. Саме такий результат продавлених ними перших люстраційних-корупційних популістських новацій».
А відтак він не приховує обурення: « Маячня якась ... Замість того, щоб застосувати відповідні санкції статей Кримінального кодексу по відношенню до злодіїв і грабіжникам, ми м`яко виводимо їх з владних кабінетів. І чомусь тільки тих, хто грабував країну в епоху Януковича, ігноруючи численну челядь Кравчука-Кучми-Ющенка. Така от у нас «постмайданна» логіка: категорично не хочемо проводити так звану фінансову амністію і вводити інститут відкритих передвиборчих партійних списків, замість цього заманюючи виборця яскравими фантиками популістських пустушок люстраційного комітету та антикорупційного бюро».
При цьому від робить екскурс у події майже чверстьстолітньої ;давності: «У період розпаду СРСР в спеціальних кімнатах КДБ знищували документи. Різні, в першу чергу - агентурні досьє. Опис знищеного, по ідеї, повинна була зберегтися. Якусь частину знищити не встигли. Або не зуміли. Ці документи були вивезені в Москву. Там, в числі іншого - серйозний компромат на родоначальників української незалежності. Деякі нібито «знищені» оперативні досьє - в квартирах (гаражах, сараях) пішли на пенсію офіцерів. Вони - товар, призначені для продажу. Або для шантажу в особистих корисливих цілях».;
На думку ;Семена Глузмана, «сьогодні офіцери СБУ роблять «живі» гроші. Як можуть, так і роблять. Хто до чого приставлений, так сказати. Хто - до обороту нелегальних наркотиків, хто - до митно-прикордонному бізнесу. Гадаю, таких меншість. А як працює в таких умовах чесна і мало оплачувана ;більшість? Так і працює ... Кілька років тому молодий офіцер з управління «К» дуже емоційно розповів мені наступне: «Зібрав я досьє на одного нашого політика, який робив сотні мільйонів доларів на ввезенні нелегальних наркотиків в країну. Прийшов до свого безпосереднього начальника, поклав основні документи йому на стіл. Через двадцять або тридцять секунд мій шеф закричав, зажадав прибрати принесене. Він мовчки показав пальцем на свою стелю. Я все зрозумів, начальник мого шефа кришував цей бізнес. Це знали всі ми. Як в таких умовах працювати?».
;А відтак він торкається ;питання призначення майбутнього очільника Міністерства охорони здоров’я. «Нещасна ;та людина, хто отримає це напівзруйноване господарство в свої руки. Багато в чому безглузде, неефективне господарство», - резюмує Глузман. А після цього обіцяє написати персонального листа ;Главі держави. ;«Тому що я не впевнений, що наш Президент знає про офіційну ;присутність ;у ;МОЗ офіцерів СБУ, які підміняють свої контрольні функції зовсім іншими: створенням і підтримкою схем викачування бюджетних грошей в приватні кишені», - зазначає Семен ;Глузман - лікар, член колегії Державної Пенітенціарної служби України.