Таємниця перемоги – «жодних реальних програм не було»
Ірина Бекешкіна переконана, що в партій, які продолали 5-відсотковий бар’єр, насправді «жодних реальних програм не було. Програма - це не гасла й обіцянки, а мета, засоби досягнення і кінцеві результати».
На її думку, вибір людей «відштовхувався від іміджів, слоганів та загального враження. Хто покладав сподівання на Порошенка — голосував за «Блок Петра Порошенка», а хто хотів міністром Яценюка — голосував за «Народний фронт». Ті ж виборці, які забажали побачити в Раді нові обличчя, проголосували за «Самопоміч». І головне — які нові обличчя? Молоді, розумні, енергійні. На телебачення їх постійно запрошували. На додачу це електоральна група Інтернету та соцмереж. А от «Радикальна партія» Олега Ляшка, якби виборча кампанія тривала ще певний час, навпаки — втратила б більше голосів. Тому що крива підтримки Ляшка стрімко опускалась. У липні в нього було 17% підтримки. Але поступово люди розгледіли, що за ним не стоїть нічого, окрім загальних фраз та популістичних обіцянок».
Бекешкіна також переконана, що на сьогоднішній день у формуванні політичних поглядів українців ЗМІ відіграють вирішальну роль. Загалом же, роздумуючи за настрій електорату, вона вважає, що «зараз є певне розчарування». Аналітик вважає, що, попри все, українське суспільство «встигло трансформуватися. З колишнього парламенту, який оновився майже на 60%, у нас залишиться одна «Батьківщина». Україна вже не ділиться на приблизно рівні за підтримкою західний і східний вектор, тому що східний рухнув. Тепер у нас країна і маленька частина під назвою «Донбас». Різко зросла підтримка членства України в НАТО: два роки тому це підтримували лише 13% українців, зараз — аж 44%. І якби був референдум, то вперше за 23 роки незалежності Україна проголосувала б за НАТО».