На Волині обговорили проект Програми сприяння розвитку ОСН
Про це пише ПроКовель з посиланням на Ковельський міськвиконком.
Ірина Гайдучик, координатор проектів Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН, представила проект Програми сприяння діяльності та розвитку органів самоорганізації населення міста Ковеля на 2015-2017 роки. Присутні обговорили розроблений програмний документ та перспективи його впровадження у Ковелі.
Робоча група має на меті, враховуючи зауваження та пропозиції, запропонувати депутатам міської ради розглянути та затвердити документ, який має важливе значення для розвитку Ковеля. Адже органи самоорганізації населення дають громаді вагомі можливості впливу та контролю, а також представлення інтересів громади на рівні місцевої влади.
Ірина Гайдучик навела приклади успішної діяльності ОСН в інших містах України, та зауважила, що створення органів самоорганізації населення відкриває для територіальної громади чимало перспектив, серед яких залучення додаткових ресурсів для вирішення соціальних проблем громади, контроль за якістю надання комунальних послуг у багатоповерхівках та у приватному секторі тощо. Розроблений програмний документ ставить завдання створити правові та організаційно-економічні умови, які б сприяли максимальному поєднанню інтересів міської влади з інтересами ОСН; сприяти вирішенню екологічних та соціально-побутових питань територіальної громади та ін.
Крім інформаційно-навчальних аспектів діяльності, документ містить ряд заходів для стимулювання створення, а також підвищення спроможності ОСНів, а також механізми залучення фінансування для вирішення локальних проблем. Програма передбачає фінансування робіт з капітального ремонту будинків, у яких створено ОСН, за принципом співфінансування з міського бюджету (фінансова участь мешканців є обов’язковою); сприяння залученню коштів Державного бюджету України, інвестицій та кредитів міжнародних фінансових організацій.
Координатор проекту наголосила на тому, що сфера діяльності органів самоорганізації населення, в тому числі і квартальних комітетів, досить велика. Це той шлях, яким рухаються громади у розвинутих країнах, використовуючи модель ініціативи «знизу» і її підтримки «зверху», тобто коли саме люди кажуть що потрібно покращити в першу чергу, які рішення приймати і які питання вирішувати, а місцева влада такі ініціативи підтримує і сприяє їх реалізації.
Під час засідання робочої групи в обговоренні Програми взяли участь директори РЖКП №1 Віктор Солов`янчук та РЖКП №2 Федір Савонік, головний спеціаліст відділу економічного розвитку Юлія Понікарчук, заступник начальника відділу комунального господарства Тетяна Подліпінська, начальник відділу економіки і фінансів фінансового управління Валентина Затериха. Вони висловили свої думки щодо перспектив створення ОСН у Ковелі.