Волинські посадовці вивчатимуть іноземний досвід створення агломерацій
У рамках проекту сьогодні у Луцькій міській раді для працівників районних державних адміністрацій, районних та міських рад м.Луцьк, Луцького, Ківерцівського, Рожищенського районів розпочалося дводенне навчання. Обговорюється іноземний досвід створення агломерацій та перспективи створення у нас. Також учасники мають напрацювати концепцію створення Луцької агломерації.
Розпочав сьогоднішній захід заступник міського голови Тарас Яковлев, який привітав учасників навчання. Він зауважив, що це уже друга зустріч у рамках проекту створення Луцької агломерації. За його словами, під час дводенних навчань є можливість вивчити іноземний досвід створення такого проекту та представити напрацювання і сильні сторони своїх адміністративно-територіальних одиниць.
Тарас Яковлев висловив сподівання, що за результатами дводенних навчань вдасться напрацювати основні напрямки створення Луцької агломерації.
Сьогоднішнє навчання відбувається під керівництвом голови Комітету економіки міста Національної економічної палати у Варшаві Зенона Кічки. Він зауважив, що у Польщі зацікавлені у розбудові Луцької агломерації. Участь у навчанні візьмуть два експерти Комітету економіки міста Національної економічної палати у Варшаві. За його словами, необхідно напрацювати напрямки, у яких розвиватиметься Луцька агломерація. Зеновій Кічка зауважив, що в ході спільної роботи можна буде представити, як виглядатиме вона через років п`ять. Він зауважив, що цей проект може дати великий поштовх для розвитку Луцька і навколишнього регіону.
Представники управління економіки міської ради Інна Савчук та Ганна Приймачук презентували для присутніх місто Луцьк.
Зокрема, Інна Савчук зупинилася на основних показниках соціально-економічного розвитку нашого міста. Вона розповіла про кількість залучених інвестицій, пріоритетні галузі економіки тощо.
У свою чергу, Ганна Приймачук зупинилася на питаннях впровадження енергозберігаючих заходів. Вона зауважила, що енергоресурси - такі як нафта та газ постійно дорожчають, та вони поступово вичерпуються. Енергоносії для бюджетних установ міста коштують дорого. З міського бюджету на їх оплату витрачаються значні кошти. Тому міська влада працює над зменшенням енергоспоживання, беручи участь у різноманітних проектах, виділяючи кошти на це з міського бюджету.
У місті Луцьку розпочали робити перші кроки у напрямку енергозбереження ще у 2006 році.
Ганна Приймачук наголосила, що налагоджена співпраця з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО). Вдалося залучити кредитні кошти у розмірі близько 4 млн грн на вигідних умовах.
Вказані кошти призначені для фінансування енергозберігаючих заходів у шести комунальних закладах (Гімназія №21, ЗОШ №5, НВК №10, ДНЗ №11, ДНЗ №21, Луцька міська клінічна лікарня).
Також вона зауважила, що міською владою затверджено «Програму відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами на 2013-2015 роки» для впровадження енергозберігаючих заходів. Представники 7 ОСББ м. Луцька взяли кредити на загальну суму приблизно 4 млн ;грн.
Свої презентації присутнім представили й інші учасники проекту “Луцька агломерація — співпраця і розвиток місцевих громад прилеглих територій”.