«Розв’язка всієї ситуації настане вже в 2015 році», – експерт
На думку Рукомеди, «реальним сигналом про остаточний вирок путінському режиму з боку міжнародного співтовариства стала не зустріч «Великої двадцятки» в Австралії, а дострокове послання Нурсултана Назарбаєва народу Казахстану… Не дочекавшись до запланованого на початок 2015 звернення до народу, президент Казахстану проявив ініціативу і заявив, що найближчі роки для країни та світу стануть «часом глобальних випробувань». Назарбаєв прямо сказав своїм співгромадянам, що змінюється архітектура світу, і безболісно пережити цей період історії не вдасться».
Експерт висловлює версію, ; що Назарбаєв намагається купити лояльність населення своєї країни в період, коли відбуватиметься не тільки погіршення економічної кон`юнктури, а й зміна ключового геополітичного партнера (з Москви на Пекін).
«Схоже, що політик, ;який активно просуває євразійство на просторах СНД, остаточно зрозумів його безперспективність, - зауважує Рукомеда. - ;От тільки чи захочуть громадяни Казахстану робити ставку на «збереження стабільності» зі старою елітою?»
А відтак він констатує: «Інтуїція Назарбаєва його не підводить. Говорячи про Центральної Азії, можна констатувати, що Росія програла боротьбу за «контрольний пакет» впливу в регіоні. Тільки не Заходу, а Китаю. Наприклад, в Піднебесній найближчим часом планують виділити 16,3 мільярда доларів на відновлення доріг і трубопроводів по всій Центральній Азії. КНР відроджує «Великий шовковий шлях» і їй реально є що запропонувати центральноазійським ;країнам ;на відміну від тієї ж Російської Федерації».
Експерт нагадує, що, крім Назарбаєва, схожу поведінку демонструє і інший ключовий союзник Росії, - президент Білорусі. При цьому «Лукашенко максимально дистанціюється від Кремля і всіх його злочинів, особливо в українському контексті».
Есперт також робить висновок, що «австралійський вояж Путіна всього лише максимально проявив курс міжнародного співтовариства (без винятків - у Росії немає жодного реального союзника) на зміну нинішнього режиму країни з можливими (а швидше за все - неминучими) наслідками для територіального устрою РФ. Володимиру Путіну слід думати не про федералізацію України, а про те, в якому вигляді він передасть країну наступному президентові».
Він висловлює переконання, що австралійська «чорна мітка» вже зіграла свою психологічну роль для міжнародних інвесторів, які не просто тікають з Росії (виведення капіталу з країни б`є всі рекорди), але вже оцінюють цю країну як головний ризик для світової економіки, що вимагає негайного усунення. А відтак нагадує, що навіть зазвичай стримана у своїх оцінках щодо РФ Ангела Меркель заявляє: ;Росія провокує «великий пожежу» в Україні, що несе загрозу всьому світовому порядку, керуючись мисленням рівня минулого століття.
«Таким чином, - резюмує Роман Рукомеда, - ;в світі на даний момент сформований консенсус з приводу оцінки Росії як головної загрози світовій безпеці, Україна як основної жертви Кремля, і гострої необхідності вирішення «російського питання». Це означає, що розв`язана Путіним війна з Україною не буде тривати довго, а розв`язка всієї ситуації настане вже в 2015 році. Світовий капітал не може і не хоче чекати. А Путін для нього зараз представляє бар`єр №1, який топить всіх, не даючи вийти з економічної кризи». На його думку, ;саме з цієї причини і Назарбаєв, і Лукашенко відкрито взяли курс на відмежування від Росії і Путіна. ;Але не факт, що вони встигнуть «піти з тонучого Титаніка».