Лучанка і перший Президент України сказали страшну правду про окупантів
На думку першого ;Президента України Леоніда ;Кравчука, «багато хто зберігав ілюзії, що Путін - це нова Росія, що будуть якісь демократичні процеси. Таку атмосферу створювала кремлівська інформаційна машина й ті західні політики, які користуються російською бензоколонкою, тобто, відверто кажучи, перебувають на утриманні Росії. Зараз вони хитаються між тим, де Росія і де Україна, акцентуючи увагу на тому, щоб не сталася Третя світова війна».
Відтак він підкреслює, що ;«ми всі не хочемо, щоб відбулася Третя світова війна. Але я б нагадав всім історію і проблему з Гітлером. Його теж тоді вмовляли, «годували» територіями, а війна все одно розпочалася. Тому той, хто погано читав Валдайську промову Путіна, хай прочитає ще раз. Принцип Путіна ;- ;не міжнародне право, а вплив через силу. Путін сказав, що світовий порядок побудовано не так, як цього хоче Кремль, а тому він хоче його змінити через систему впливів (сили)».;
Перший ;Президент України ;піддав критиці твердження першого та останнього президента СРСР Михайла Горбачова про те, що «Захід змирився з анексією Криму». На його думку, «будь-яка заява будь-якого росіянина (президента, чиновника...) буде антиукраїнською». ;Кравчук нагадує, що «Горбачов порушив питання - переробити весь світ: «новое мышление для нас и для всего мира», але це все одно - люди російського імперського мислення. Чекати від них чогось іншого я не можу. Зокрема й від Горбачова. Для мене ясно одне - Україна повинна знати, з ким вона має справу, й відповідно діяти. Це повинні знати й західні країни, навіть ті, хто має сумніви. А сумнівів не має бути. Путін і Росія поставили собі інші політичні та стратегічні завдання, які кардинально відрізняються від цивілізованих завдань західного світу».
На переконання ;колишньої лучанки Альони ;Гетьманчук, директора Інституту світової політики, «сьогодні спостерігаємо масштабну війну нервів. Росія переможе в ній, якщо примусить Україну визнати: те, що відбувається на сході України, є внутрішнім конфліктом України (чи, як кажуть росіяни, громадянською війною), і змусять українську владу напряму домовлятися з «ДНР» і «ЛНР». Україна переможе, якщо примусить Росію визнати свою причетність до конфлікту та взяти відповідні зобов’язання. Заява Лаврова, що Україні слід говорити з «ДНР» і «ЛНР» напряму - яскраве свідчення якраз того, що в Кремлі робитимуть все можливе, щоб змусити Київ визнати війну на Донбас ;внутрішньою війною, а самим виступити в ролі миротворця».
На її думку, ;тут дуже важливо, «наскільки здадуть нерви у Заходу. Адже для них не принципово, яким саме буде внутрішній устрій України. Для них головне, щоб Україна була функціональною і стабільною державою. Так само для Заходу нині не є принциповим питання інтеграції України до НАТО. Деякі країни ;- ;передусім Німеччина - не бачать України в НАТО, незалежно від того, вимагає Росія якихось гарантій, чи ні. Сьогодні потрібно чесно визнати, що, незважаючи на велику підтримку членства в Альянсі, події останнього року віддалили Україну від членства в НАТО, а не наблизили її до нього. Просто якщо раніше перешкода була з боку України і НАТО, то сьогодні перешкода лише з боку НАТО».
Однак Гетьманчук вважає, що ;«на Заході мають розуміти, ;- ключове питання, на яке вони мають відповісти сьогодні, - ;це питання, хто має вирішувати майбутнє України: Путін чи український народ. Якщо український народ, то жодних гарантій для Росії не може бути апріорі. Більше того, Захід має розуміти: гарантії невступу України до НАТО не є гарантією того, що Росія перестане дестабілізувати ситуацію в Україні. І якщо Захід дасть слабину і створить прецедент у питанні євроатлантичної інтеграції України, наступним кроком буде вимога від Росії надати гарантії того, що Україна не інтегруватиметься до Європейського Союзу».