На Волині до 2017 року буде електронне урядування
Експерти Робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування та представники влади області презентували у Луцьку проект документу «Зелена книга», який містить аналіз проблем електронного урядування в Україні та пропозиції щодо їх вирішення. У документі визначені основні напрямки розвитку електронного урядування: електронна взаємодія органів влади, електронні послуги, відкриті дані та електронна демократія.
«Зелена книга» є планом впровадження е-урядування. В європейському досвіді — вона передує розробці конкретних нормативно-правових актів.
Дмитро Дубняк, керівник апарату Волинської обласної державної адміністрації розповів про те, що нині Волинська область - одна з чотирьох областей в Україні, у яких найкраще розвинуте електронне урядування, а луцький ЦНАП визнаний найкращим центром надання послуг. Відтак, за сприяння Швейцарії області виділять майже мільйон євро на реалізацію політики електронного урядування.;
Андрій Семенченко, директор Інституту вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України відзначив, що нині у Волинській області існує е-урядування і напрацювання у цій сфері ;досить потужне. Та незважаючи на це, електронне урядування потребує вдосконалення та деяких реформ. Так, завдяки е-урядуванні українці матимуть доступ до даних в адміністративній сфері, а також матимуть захист своїх даних. Така система, за словами Семенченка, надасть владі прозорості і волиняни зможуть це відчути. До 2017 року е-урядування планують запровадити у кожному населеному пункті області, без винятку.
Директор Інституту вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України також відзначив і те, що українці не готові до змін в наданні адміністративних послуг. Так, за результатами нещодавнього всеукраїнського опитування, на запитання «Які нові можливості ви б хотіли отримати за реалізації е-урядування?», більшість опитаних відповіла, що хоче користуватись електронною системою адміністративних послуг та слідкувати за діяльністю влади. Проте мало хто висловив бажання долучатися до процесу впорядкування електронної системи.;
Під час прес-конференції наголосили і на тому, що провадження такого відкритого, публічного та зрозумілого всім процесу формування державної політики у тій чи іншій сфері через розробку «Зеленої книги» та, у подальшому, «Білої книги» (більш конкретний документ), є загальноєвропейською практикою і є кроком для плідної співпраці з європейськими партнерами.
Додамо, реалізація електронного урядування в Україні, є однією зі складових ;«Стратегії реформ-2020» президента Петра Порошенка. А імплементація електронного урядування в Україні – один з «ключів» успішної реалізації запланованих реформ. Саме інструменти електронного урядування повинні сприяти ефективному проведенню реформ через забезпечення прозорості та відкритості всіх процесів, подоланню чинників корупції та відомчої закритості й зловживань, а також — підвищенню ефективності роботи органів влади.