У Києві презентували новий роман Івана Корсака
Ведучий на зустрічі Шевченківський лауреат Михайло Слабошпицький зробив своєрідний огляд літератури на історичну тематику і місце у ній нової книги. Свої думки з цього приводу висловили в.о. голови ;Національної спілки письменників України Олександр Божко, ;головний редактор журналу «Всесвіт» Дмитро Дроздовський, ; доктор наук Микола Григорчук, головний редактор видавництва «Ярославів Вал» Павло Щириця, секретар Національної спілки письменників України Сергій Грабар, письменниця Жанна Куява та інші промовці.
;На зустрічі йшлося про істинно легендарну родину - братів Тимошенків. Старшого брата Степана звично іменують ;батьком ;американської прикладної механіки, Володимир – член уряду Рузвельта, ;Сергій був міністром шляхів уряду УНР, в еміграції, мешкаючи у Луцьку, ;обирався послом і сенатором польського сейму. Він ;започатковував модерний український стиль в архітектурі – в Грузії і Росії, Україні і Польщі, Чехії і Канаді, Парагваї та Аргентині зводилися будівлі за його проектами; храмів поміж тих будівель доля значна. А ще Сергіїв син Олександр був головним архітектором метро в Вашингтоні, зводив хмарочоси в Нью-Йорку, закладав підвалини Товариства українських інженерів Америки.
Як зазначив Іван Корсак, шкода, звісно, що славетним цим вченим, інженерам і архітекторам так випало мало свій край розбудовувати, більше натомість Польщу чи Чехію, Вашингтон чи Нью-Йорк… «Та склалося вже, як склалося, кожен з них свою борозну прокладав, хай навіть і не на своєму полі. Але ж воно, нивка до нивки, в висліді дасть поле загальнолюдське, вічне й невимірне: колись таки поцінують вклад нашого люду у поступ цивілізації світової. Істотно тепер, аби ці імена (лиш з одної родини четверо!), не розвіялися суходолами європейськими та заокеанськими обширами, не привласнювалися нетрудними», - резюмував автор.
Музичну сторінку презентації роману «Борозна у чужому полі» прикрасили твори у блискучому виконанні лауреата премії «Глодоський скарб» Мирослави Которович.
;