У Луцьку презентували лабораторію журналістської майстерності світових стандартів
Роман Шулик, засновник і керівник проекту розповів, що ідея проекту — неформальна освіта, що не прив`язана до конкретного навчального закладу. Значення має тільки якісна ідея та її реалізація. Ідейник журналістської лабораторії зазначив, що «J.Lab» — проект, який він вигадав разом з друзями та колегами, і який розвинувся на основі досвіду викладання та навчання в університеті. За його словами, навчальний заклад у сучасній свідомості залишився установою з радянською схемою навчання. Тобто, студентам надають максимальну кількість теорії та мінімум практики. Саме тому при Національному університеті «Острозька академія» створили платформу «J.Lab», що створює умови для підготовки журналістів, які можуть серйозно конкурувати з випускниками кращих українських шкіл. «Щоб стати журналістом потрібно працювати з практикою», — переконаний Шулик.
Під час презентації «J.Lab» Роман Шулик наголосив на тому, що будь-яка освіта в нашій країні повинна бути престижною, вона повинна бути брендом. Так, журналістська лабораторія «J.Lab» — це ще й бренд.
Леся Хом`як, менеджер та резидент проекту розповіла, що з початку роботи лабораторії журналістської майстерності (з жовтня 2014 року, - ред.) учасники вже познайомилися з багатьма цікавими журналістами, які провели для них майстер-класи. Серед них навіть представники авторитетного американського часопису «Daily Press»: Раян Гілкрест, заступник головного редактора газети та Енді Петріні, редактор спортивного відділу цього ж видання. Між тим, лекції для юних журналістів читали і відомі українські журналісти.
Навчання у журналістській лабораторії відбувається у вільний від навчання час студентів. Робота резидентів різнопланова: виконання самостійних завдань, спільні лекції, презентація особистих проектів. Організатори наголосили і на тому, що часових рамок у здобутті знань «J.Lab» немає: резиденти мають право навчатися стільки часу, скільки вважають за потрібне.
Роман Шулик зазначив, що лабораторія журналістської майстерності «J.Lab» запрошує до співпраці. Зокрема, він звернувся до студентів волинських університетів, які бажають збагатити свої знання практичною роботою в журналістській сфері.
Додамо, нині журналістська лабораторія зареєстрована на сайті «Велика ідея», як один з проектів «Спільнокошту». Резиденти лабораторії зацікавлені у самостійному зборі коштів на реалізацію своїх ідей, аби не бути залежними від університету. Зокрема, гроші юним журналістам необхідні для купівлі обладнання, оплати гонорарів тренерам та кращим студентам, а також презентації «J.Lab» в інших університетах.
Допомогти проекту можна тут.