Як лучанка доносить правду про Україну німцям
Як за допомогою мистецтва донести світові правду про Україну, розкрити для іноземців багатство нашої культури, навчитися заробляти, щоб не ходити з простягнутую рукою, як не потрапити до списку неблагополучних країн, а освіту зробити такою, щоб дітям хотілося в школу, – міркуваннями на ці та інші теми ділилася гостя студії
Юля ще в листопаді 2013-го організувала у Німеччині Євромайдан на підтримку України. Разом із іншими українцями Гамбурга вимагала від всесвітньовідомого видання «Der Spiegel» об’єктивного інформування про події на батьківщині. Смерті на Майдані надихнули її написати серію портретів Героїв Небесної Сотні, яка згодом демонструвалася на різних виставках.
Юлія Марушко розповіла, зокрема, і про те, що у Гамбурзі є багато російських шкіл і дитячих садочків, а українських практично немає. Жодного україномовного каналу, натомість – мовлення від Russia Today.
На думку Юлії, держави Євросоюзу готові записати Україну до списку країн з постійними конфліктами. Обговорення подій для них набуло формату ток-шоу.
Для того, щоб пояснити іноземцям, що ми мирний народ, Юля обрала мистецький арсенал – створила у Гамбурзі громадську організацію «АртМайдан», що уже відома українцям всього світу своїми яскравими акціями антивоєнного і просвітницького спрямування.
А ще Юля виношує ідею створення у Луцьку альтернативної вальдорфської школи. «У Німеччині школи особливі, а у нас лише №1, №5, №10. А треба, щоб був вибір», – каже Юлія. Загалом в Україні вже є 4 вальдорфські школи. Методика викладання особлива – відсутні оцінки, діти самі пишуть підручники, за якими потім навчаються, немає атмосфери змагання, але є християнські цінності.
У Луцьку, каже Юля, побачила трошки іншу реальність. Тут святкують, веселяться. «Сміятися навіть, коли в тебе зашморг на шиї, – українська риса. Працюючи там, щоб якось допомогти землякам, уявляєш все трохи по-іншому. Може, вже досить бути терплячими і сприймати усе за жарт?» – каже Марушко.